Postitatud

Kampaania algab 20.10.2021

Mõte teha isevalmistatud juuksekummide kampaania tekkis mul 2021. aasta alguses, mil oma firma loomine oli esimest korda päevakorral. Paraku saime tegevust alustada alles sügisel. Kampaania algatamist just nüüd mõjutas see, et saime ajakirjast Miisu sobiliku reklaamipakkumise oktoobri numbrisse. Oleme väga tänulikud, et Miisu toimetus lubab meil ajakirja jaoks kujundatud reklaami ka oma kanalites kasutada.

Abivajajaid on palju, kuid algusest pihta jäi mu pilk ja mõte peatuma MTÜ-l Cats Help. Nad tegutsevad üle Eesti ja neil on selge programm loomade päästmiseks. Nende suhtlusstiilist on välja paistnud hoolimine ja see, et nad väärtustavad abi, mida loodame neile oma kampaaniaga pakkuda. Tahaksime, et see abi oleks suurem, kui julgeme loota.

Mul on olnud kodus kass või kassid varasest lapsepõlvest saadik. Esimene kiisu poetati meie pere autosse, kui käisime sugulastel külas Hiiumaal. Järgmised kolm visati salaja meie hoovi Haapsalus kolmel järjestikusel aastal. Ka naabrid said selliseid eluskingitusi, kuni mu ema kirjutas probleemist kohalikku ajalehte. Veel kolm kassipoega said vastu talve päästetud suvilarajoonist ja kuna keegi teine neid ei tahtnud, jäid nad endale. Ühel päeval oligi meie esimese, 18-aastaseks elanud siiamiseguse kassi välja vahetanud kuus liigikaaslast. Praegu on neist järel kaks.

Pühendan selle kampaania oma heasüdamlikule emale, kes on mitmele hulkuvale kassile kodu leidnud. Nad kohe teavad, kust võib abi saada, ja ilmuvad välja õigel ajal õiges kohas. Ema seni viimane kiisupäästeoperatsioon oli septembri alguses Saaremaal. Selle vesihalli triibiku, nagu teda kliinikus kirjeldati, saime endale meie Villuga. Kiisu Chera foto on meie reklaami keskel – omal moel panustab ka tema kampaania õnnestumisesse. Villu vanemad imestavad, kui väga Chera meenutab nende viimast kassi, kellest nad jäid ilma aasta tagasi.

Juuksekummid kui annetuseseme teema on minu meelest piisavalt lihtne, et ka algajad võiksid osaleda. Algajad õmblejad ja annetajad, näiteks lapsed käsitöötunnis või täiskasvanud, kes pole ammu midagi oma kätega valmistanud, või ühe pere lapsed ja täiskasvanud koos. Kaasamine ongi selle kampaania üks juhtmõtteid. Soovitan algajatel osaleda sellepärast, et nii saab proovile panna oma kannatlikkuse ja väljendada uutmoodi oma loomingulisust. Tasub kogeda, milline rõõmu ja kahjutunde segu valdab annetajat siis, kui ta peab loobuma endale armsaks saanud isetehtud asjast.

Ma hakkasin õmbluskursustel käima aasta tagasi ja kuigi mul on praegu pooleli üks mantel, suhtun ma juuksekummide tegemisse mõõduka väljakutsena. Tahan, et kõik, mida ma teen, tuleks välja minu võimete piires parimal kujul. Mõistan neid, kellel isetegemine võtab palju aega ning olen tänulik kogu panustatud aja eest. Samas loodan, et annetustega osalevad ka vilunud käsitööinimesed, kellele juuksekummi valmistamine on justkui väike mõttepaus nõudlikumate projektide vahel.

Juuksekummid kui annetusese on hea mõte selle poolest, et neil on lisaks ilule praktiline väärtus – pikemate juustega tüdrukud, neiud ja naised on neist alati huvitatud. Loodan, et lugejad ei pahanda, et kampaania on vaikimisi suunatud naistele. Selle tingib teema piiritlemine. See on alles meie esimene kampaania. Kõik nutikad edasiarenduse ettepanekud on postkasti teretulnud!

Tahan veel rõhutada, et materjalide taaskasutus on meie heategevuskampaanias osalemisel igati teretulnud.

Just sellest juuksekummist, mille me täna otsustame teha, võib saada kellegi pikaajaline lemmik. Ostja teab, et selle on valmistanud üks heasüdamlik inimene nagu ta isegi.